sud-0002

Знакове рішення суду стосовно особи, звільненої з місць позбавлення волі за законом про зарахування строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі

Ухвалою судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 22.02.2017 відмовлено в затвердженні угоди про примирення у кримінальному провадженні за фактом замаху на вчинення крадіжки з магазину, вчиненого особою, звільненою з місць позбавлення волі за законом про зарахування строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Відповідно до п. 2 ч. 7 ст. 474 КПК України, судом відмовлено в затвердженні угоди через невідповідність її умов інтересам суспільства.

Згідно умов угоди, укладеної між обвинуваченим та представником потерпілого, обвинувачений зобов’язується визнати себе винним у вчиненні інкримінованого йому злочину, і сторони погодили йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки, з іспитовим строком на один рік.

Дослідженням матеріалів кримінального провадження судом встановлено, що обвинувачений з 2004 року був судимим вісім разів. Останній раз був засуджений 09.12.2014 за ч. 2 та ч. 3 ст. 185 КК України до трьох років шести місяців позбавлення волі. Звільнився з місць позбавлення волі 13.09.2016 року достроково за Законом України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» (ініціаторами якого були народні депутати України Савченко Н.В., Кожем’якін А.А., Крулько І.І., Паламарчук М.П., Ємець Л.О., Осуховський О.І.) шляхом зарахування строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Новий корисливий злочин, передбачений ч.2 ст. 15 ч.2 ст. 185 КК України, обвинувачений вчинив через два місяці після звільнення.

В ухвалі судом вказано, що та обставина, що один з ініціаторів законопроекту Герой України щиро піклується про всіх засуджених в Україні, є загальновідомим фактом.

Саме за законопроектом, де Герой України була співавтором, були внесені зміни в статтю 72 Кримінального Кодексу України, завдяки чому з місць позбавлення волі вийшло на свободу близько восьми тисяч осіб, засуджених за тяжкі, особливо тяжкі та середньої тяжкості злочини.

Як Герой України, так і все суспільство держави Україна, вірили в те, що ті засуджені, які були звільнені з місць позбавлення волі, тепер у вільній та незалежній, справедливій та європейській державі, стануть на шлях виправлення, та більше не будуть вчиняти злочини. Більш того, ці особи долучаться до розбудови світлого майбутнього держави.

Ті ж особи, яким була надана велика честь виправдати сподівання суспільства та особисто героїні нації, надано шанс виправитися та більше не вчиняти злочини, але які, вийшовши на свободу, продовжили вчиняти тяжкі та особливо тяжкі злочини, злочини середньої тяжкості, – не виправдовують сподівання суспільства, підривають віру суспільства в них. Більш того, такі особи своїми діями заплямовують і ганьблять саму надію України – Героя України.

Суд впевнений, що Герой України подавала до Верховної Ради України загальновідомий законопроект, не для того, щоб в державі, завдяки звільненим з місць позбавлення волі особам, в декілька разів виріс процент злочинності, з яким на сьогоднішній день не може впоратися навіть реформована, не корумпована Національна поліція, в якій працюють надзвичайно чесні та активні поліцейські, які через декілька років наберуться досвіду та стануть професіоналами.

Незважаючи на ту обставину, що суспільство тепер живе у вільній та незалежній, справедливій, чесній, соціально спрямованій та європейській державі, на глибоке переконання суду, у суспільства все-таки існують інтереси жити ще й в такій державі, де людям не страшно виходити на вулиці; де б люди не боялися випускати дітей на вулицю; де б рівень злочинності не зашкалював.

Таким чином, з врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що умови угоди про примирення не відповідають інтересам суспільства.

 

Джерело: http://reyestr.court.gov.ua/