законопроект 5567

Авто з іноземною реєстрацією: власників можуть частково звільнити від податків

Протягом 2017 – 2018 років резиденти-власники авто з іноземною реєстрацією частково звільняються від оподаткування митними платежами, а в подальшому сплачують по 0,5% від їх суми кожного місяця. Також вводяться декларації для транзиту таких авто.

Про це ідеться у законопроекті «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)» № 5567, передає «Закон і Бізнес».

Проектом пропонується запровадження умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами транспортних засобів особистого користування. Тобто протягом 2017 – 2018 років до тимчасового ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів яким 7 і більше років з дати їх

виготовлення (випуску), що класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, в порядку, визначеному Митним кодексом, застосовується умовне часткове звільнення від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України та сплачується щомісяця у 2017 році — 0,2 відсотка, у 2018 році — 0,3 відсотка, у 2019 і наступних роках – по 0,5 відсотка суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих транспортних засобів особистого користування у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату їх тимчасового ввезення.

Крім того, посилюється контроль за транзитним переміщенням транспортних засобів особистого користування шляхом внесення змін до статті 381 Митного кодексу України щодо поновлення декларування цих операцій. Громадянам дозволяється переміщувати транспортні засоби

особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, які переміщуються нерезидентами та постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом.

Також пропонується внести зміни до Закону про дорожній рух, якими зобов’язати водіїв транспортних засобів особистого користування на іноземній реєстрації мати при собі митну декларацію або належним чином оформлений дозвіл користувача права на тимчасове ввезення транспортного засобу.

Серед новел законопроекту 5567 також посилення адміністративної відповідальності за окремі види митних правопорушень; усунення правової колізії при накладенні адміністративних стягнень за вчинення митних правопорушень, які застосовуються з дня їх вчинення, та тими, які є триваючими; удосконалення процедури застосування компромісу в справах про порушення митних правил.

Закон і Бізнес